This subtle plain ombré wallpaper taken from the background of the Coquelicot design. Digitally printed onto smooth non-woven in two colourways. Digitally printed onto smooth non-woven as a complete panel, 140cm x 300cm high, each roll incorporating 2 x 70cm wide matching drops to be hung in sequence. Total coverage per roll 4.2m2. Can be joined together in multiples according to your wall width and trimmed in the height if required.
| Brand: | Designer Guild |
| Collection: | Palette Provençale |
| Size: | 6m |
| Roll Width: | 70cm |
| Pattern Repeat: | Horizontal: 140cm, Vertical: 300cm |
| Composition: | Non-woven wallpaper |
| Origin: | UK |
| Lead Time: | Approx 21 working days |