2 products
Clique
$77 Per Metre Save $-77 Per MetreThe popular and dependable Gravity has been transformed and reimagined into a sumptuous and striking quilted quality - Clique.
Gorgeous quilted effect.
| Brand: | Warwick |
| Collection: | Clique |
| Width: | 138cm Approx. |
| Content: | 93% POLYESTER 5% COTTON 2% NYLON |
| Repeat: | V 3cm approx H 5cm approx |
| Rub Rate: | 70,000 |
| Origin: | Australia |
| Usage: | Heavy Commercial |
| Lead Time: |
Approx 7 working days |
Sosa
$99 Per Metre Save $-99 Per MetreTaking inspiration from tropical surroundings, SENADA is a diverse, outdoor collection of nature-inspired pattern and texture. From lively pops of colour, to cooler deeper hues, this book is a go-to guide for creating a luxurious, coco cabana style.
SENADA offers a generous total of 70 options across 11 designs for individual and diverse schemes for a mix and match aesthetic in both indoor and outdoor settings.
| Brand: | Warwick |
| Collection: | Senada Outdoor |
| Width: | 150cm Approx. |
| Content: | 100% Olefin |
| Repeat: | V 10cm approx H 9.5cm approx |
| Rub Rate: | 15,000 - 20,000 Martindales |
| Origin: | Australia |
| Usage: |
Outdoor, Upholstery, Cushioning, Accessories |
| Lead Time: |
Approx 7 working days |